image Norsk  image English

Avslutningskonsert: J. S. Bach – Matteuspasjonen

15.03.2015

Salmesuite - Concert Clemens, Marilyn Mazur m.fl.

14.03.2015

Kjølvatn – Nils Økland Band

13.03.2015

Ensemble Odhecaton: Palestrina – Missa Papae Marcelli

12.03.2015

Song of Songs - urfremføring - Latvia radiokor og Ensemble Sarband

11.03.2015

Draumkvedet – urfremføring

10.03.2015

Latvias radiokor – a cappella

09.03.2015

Of a Rose I Sing – Gabrieli Consort og Paul McCreesh

08.03.2015

Knut Nystedt 100 år

08.03.2015

Grenseløs folkemusikk - urfremføring

07.03.2015

Åpningskonsert: L'Europe Galante av André Campra

06.03.2015

Programslipp 2015
Billettsalget er i gang
Ønsker du å jobbe som frivillig?
Festivalprogrammet slippes 1. desember
Kirkemusikkfestivalen flytter
Program 2015
torsdag 05. mars
11:00
Åpen prøve for studenter og interesserte

fredag 06. mars
19:00
Åpningskonsert: L'Europe Galante av André Campra

lørdag 07. mars
12:00
Foredrag – Musikk som brobygger

14:00
Knut Nystedt for jentekor

20:00
Grenseløs folkemusikk - urfremføring

søndag 08. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Uranienborg kirke

13:00
Nystedt i 100

17:00
Knut Nystedt 100 år

20:00
Of a Rose I Sing – Gabrieli Consort og Paul McCreesh

mandag 09. mars
19:30
Latvias radiokor – a cappella

tirsdag 10. mars
20:00
Draumkvedet – urfremføring

onsdag 11. mars
14:00
Åpen prøve for studenter og interesserte

19:30
Song of Songs - urfremføring - Latvia radiokor og Ensemble Sarband

torsdag 12. mars
16:00
Mesterklasse med Kaspars Putnins

19:00
Ensemble Odhecaton: Palestrina – Missa Papae Marcelli

fredag 13. mars
17:00
Jubileumskonsert for Leif Solberg i Sofienberg kirke

20:30
Kjølvatn – Nils Økland Band

lørdag 14. mars
12:00
Carl Nielsen 150 år

15:00
Åpen prøve for studenter og interesserte

15:00
Svensk kormusikk

19:00
Salmesuite - Concert Clemens, Marilyn Mazur m.fl.

søndag 15. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Sagene kirke

11:00
Festivalhøymesse i Grønland kirke

16:00
Barne- og familiekonsert: Oslo Camerata og elever fra Steinskolen i Vestfold

19:00
Avslutningskonsert: J. S. Bach – Matteuspasjonen

tirsdag 17. mars
19:00
Johann Theile – Matteuspasjonen